Metal Etiket

Metal Etiket

Metal etiket üretimi üretici firmaların uzun ömürlü ürünlerinin üzerine bulunan ve ürünün seri numarasını, üretildiği yılı ve ürüne ilişik teferruat bilgileri üzerinde barındıran, öğrenci nazaran farklı şekillerde, boyutlarda ve renklerde olan bir etiketleme türüdür. İmalatçı firmaların bunu tercih etmesinin sebeplerinden biri bu etiketin ürünün ömrü süresince yaşamasıdır. Etiketin üzerinde bulunan kodlamalar, harfler ve barkod sistemleri ürünün kimliğini bununla birlikte üretici şirket bilgilerini belirgin kılmaktadır.
 
Günümüzde alan kişi memnuniyetini ve kaliteyi ön planda tutan, üretici firmaların ihtiyaç ve taleplerini karşılamak doğrultusunda son teknoloji ile etiket üretimi meydana getiren biroldukça firma mevcuttur. Bu firmalardan bazıları etiket üretiminin yanı sıra etiketin tasarımı ile ilgili de çalışmalar yapabilmekte. Üretici firmaların reklam ve tasarım ekiplerine yüksek oranda katkı sağlayabilmektedirler.

Metal Etiket


 
Metal etiket denilince bunların hangi materyaller kullanarak yapıldığına da değinmek gerekir. Daha önceden belirttiğim benzer biçimde çok farklı çeşit, boyut, kalınlık ve renklerde olabileceği şeklinde kullanıldığı yere bakılırsa de farklı malzemelerden üretilmektedir. Mobilya firmaları, otomotiv firmaları gibi firmalar alüminyum etiketleri tercih ederken, makine endüstri, üreteç üreticileri ve kapı firmaları bu etiketlerin paslanmaz çelikten olmasını tercih etmektedirler.
 
Tabi sadece alüminyum ve paslanmaz çelikten değil, çinko alüminyum, bakır ve magnezyum katılarak elde edilen zamak adında bir alaşım da metal etiket üretiminde kullanılabilmektedir.  Metal etiketler uzun ömürlüdür ve firmaların bilgilerini uzun yıllar belirgin kılar bu doğrudur ancak tercih edilmesinin tek sebebi bu değildir. Bu etiketler bununla birlikte hava koşullarına ve ısıyahut son derece dayanıklıdır.


Metal Etiket Üretimi 

 

Üretici şirket yetkililerinin Metal etiket üretimi meydana getiren firmalara sipariş vermek istediklerinde dikkat etmeleri ihtiyaç duyulan önemli konular vardır. Öncelikle üretimi yapılacak olan etiketin ürün ile uygunluğuna bakılması ve etiket tasarımı firma tarafınca yapılmayacak ise ne olursa olsun bünyesinde tasarımcı barındıran ve sizlere farklı alternatifler sunabilecek olan, son teknoloji ile üretim icra eden etiket üretim firmalarını tercih edilmesi gerekmektedir.
 
Böylelikle üretilecek olan ürün için en uygun metal etiketin hangi malzemeden olacağı, boyutu, kalınlığı, rengi ve en önemlisi ürünün niteliklerini en iyi yansıtan etiketin tercihi yapılabilecektir. Tüm bunların haricinde etiket üretimi icra eden firmalar sipariş esnasında hata olmaması için kesinlikle sipariş bilgilerinin detaylandırılmasını talep etmektedirler.