Alüminyum Etiket

Malzemenin Özellikleri : Alüminyum etiketler özellikle ısının fazla olduğu yerlerde tercih edilir. Isıya karşı dayanıklılığı öteki etiketlere oranla fazladır. Arkasına yapışkan yapıştırılabilir veya puntolama şeklinde monte edilir. Özelliğine nazaran yada kullanılacağı yere göre bazı cinsleri vardır.
Kullanım Alanları                              
Yüksek Mikron Alüminyum Etike : malzeme üzerine yapılan farklı operasyonlar sonucu meydana getirilen baskı alüminyumun içine işler. Bu yüzden güneşte solma, renk atma olmaz. Malzeme üzeri çizilse bile yapılan baskı üzerinde herhangi bir çizik olmaz.
Eloksan Alüminyum Etiket : Dayanıklılığı çok fazla değildir. 3 - 4 yıl sonra boyada solma görülebilir. Ek olarak üzerine numara veya harf vurularak seri no yazılır.Asit İndirme:Alüminyum üzeri yapılan baskı sonucu çeşitli asitlerle oyularak istenilen yüzeyin yukarıda yada aşağıda kalmasını sağlar. Alt yada üst kısımda kalan yüzeyin içleri boyanabilir yada üzeri yine baskı yapılabilir. Özellikle fazla kimyasal maddelerin kullanıldığı makinalarda bu tip etiketler kullanılır.

Alüminyum Etiket

Konusunda Uzman kadromuz ile Alüminyum Etiket alanında siparişlerinizi almaktayız sorunsuz ve kaliteli Alüminyum Etiket için bizi aramanız yeterlidir.